Dažnai iš savo klientų išgirstame klausimą - ar testuojate kandidatus (ar vertinate kandidatus)? Kandidatų testavimas atrankų metų yra puiki pagalbinė priemonė vadovui ar personalo vadovui. Kandidato testo vertinimai gali padėti pamatuoti nematomą asmenybės pusę, kurią sunku įvertinti iš kandidato CV (gyvenimo aprašymo), pokalbių, struktūruotų interviu. Taigi, ar verta testuoti kandidatus? Kokią kandidatų testavimo metodiką pasirinkti? Ar galima pasitikėti visais kandidatų testais? Kaip teisingai perskaityti kandidatų testų vertinimo ataskaitas?
 
Atsirenkant geriausius kandidatus laisvai darbo vietai užimti, visuomet atsižvelgiame į kelis tinkamumo siūlomoms pareigoms kriterijus: išsilavinimą, darbo patirtį ir kvalifikaciją, buvusių darbdavių rekomendacijas, žmogaus asmenines savybes, darbo motyvaciją ir pan.  Objektyviai pamatuojamus kriterijus (išsilavinimą, darbo patirtį) įvertinti nesudėtinga, turint kandidato gyvenimo aprašymą ir pokalbio su juo metu. Tačiau ne visuomet pokalbio metu pavyksta atskleisti visas kandidato turimas gerąsias ir blogąsias savybes. Natūralu, kad kartais kyla abejonių: “Ar šis žmogus pritaps mūsų kolektyve? Kaip jis dirbs? Kas jam yra svarbu? Kokia jo motyvacija?“  Į visus tokias abejones sukeliančius klausimus Jums padeda atsakyti pasirinktų kandidatų testavimas.

 
Kandidatų testavimas - tai atrankos metu pasirinktų geriausių kandidatų asmeninių savybių ir kompetencijų nustatymas, matuojant svarbius su konkrečiu darbu susijusius aspektus – mąstymo gebėjimus, asmeninius bruožus ir profesinius interesus.

Jau daugiau nei dešimt metų esame sertifikuoti Profiles International atstovai Lietuvoje. Per šį laiką savo klientams įvykdėme daugybę naujai priimamų darbuotojų testavimų naudojant Profiles International sukurtą ir Lietuvos rinkai adaptuotą vertinimų metodiką Profile XT. Šiuos testus atrankų metu pasirinkome dėl jų unikalumo - gebėjimo sudaryti konkrečios įmonės pareigybės profilį ir kandidato atitikimą vertinti būtent pagal šį profilį. Tokio testo nauda įmonei vienareikšmė - išanalizavus Profile XT rezultatus galima pasakyti, ar žmogus tinkamas dirbti konkretų darbą konkrečioje įmonėje.

Nauda įmonei:

  • Kandidato testavimo Profile XT metu gautą išsamią informaciją (Profile XT ataskaitas) sėkmingai naudojate tolimesniame darbe su pasirinktu darbuotoju (jo adaptavimo įmonėje, ugdymo, motyvavimo bei karjeros planavimo tikslais) - tai ilgalaikė atsiperkanti investicija.
  • Kartu su Profile XT ataskaitomis Jūs gaunate rekomendacijas, kokią informaciją reikia pasitikslinti baigiamųjų pokalbių metu – „Įdarbinimo interviu vadovą“.
  • Tiesioginis pasirinkto kandidato vadovas, įmonės personalo vadovas ir įmonės vadovas yra supažindinami, kaip naudotis Profile XT testų ataskaitose pateikta informacija, todėl ateityje sėkmingai taiko Profile XT ataskaitas savarankiškai, be konsultantų pagalbos.
  • Vieną kartą ištestavus kandidatą Profile XT metodika, jo vertinimo duomenys išlieka ir gali būti bet kada panaudoti karjeros planavimui.
  • Testuojant pasirinktus kandidatus Profile XT ženkliai sumažėja tikimybė pasirinkti netinkamą žmogų.
  • Iš karto pasirinkus tinkamą kandidatą į siūlomas pareigas, sumažėja darbuotojų kaita įmonėje.
Svarbu! Pasirinkdami tinkamiausią vertinimo metodiką savo įmonei išsiaiškinkite, ar atlikti tyrimai, garantuojantys taikomos metodikos rezultatų patikimumą.
 
Susisiekite su mumis ir gaukite Jūsų poreikiams pritaikytą pasiūlymą!

UAB "Personalo valdymo inovacijos" specialistai 2019 metais sėkmingai įvykdė daugiausiai naujų kandidatų testavimo bei esamų darbuotojų kompetencijų vertinimo projektų Profile produktais  ir įmonė buvo išrinkta stipriausiu Profiles International partneriu Lietuvoje!
 

 

Susisiekite
Personalo valdymo inovacijos

 
...